Jak zapobiegać chorobom oczu – suche oczy, AZS i jaskra

0
893

Dla większości ludzi pogląd jest taki, że w maju przydadzą się wszystkie zmysły. ACES pozwoli zrozumieć i poruszać się po otaczającym Cię świecie, w konsekwencji ważne jest, aby zadbać o swoje oczy, aby w przyszłości działały poprawnie.

Większość ludzi ma od czasu do czasu problemy ze wzrokiem, a problemy ze wzrokiem zwykle narastają wraz z wiekiem. Wiele z tych problemów jest niewielkich i nie trwa zbyt długo. Istnieją jednak pewne poważne problemy oka, które mogą spowodować uszkodzenie dużego oka, w tym trwałą utratę wzroku.

Na szczęście większości problemów z oczami, w tym tych, które są bardzo poważne, można zapobiec. Oto lista niektórych typowych problemów oka, którym można zapobiec.

Suche oczy

Suche oczy mogą powodować dyskomfort i mogą wpływać na widzenie, zwykle w obu oczach. Wśród objawów są:

 • Zaczerwienienie oczu;
 • Wrażliwość na światło;
 • Uczucie drapania w oczach;
 • Łzawienie oczu, niewyraźne widzenie lub zmęczenie oczu;
 • Czujesz, że coś jest w twoich oczach.

Ponieważ suchość oczu to brak łez, które są niezbędne, aby oczy były nawilżone, zdrowe i chronione przed infekcjami. Możliwe jest brak łez ze względu na mniejszą produkcję łez lub ich parowanie. Zmniejszona produkcja łez jest często spowodowana rzeczami, których nie można uniknąć. Obejmują one :

 • Problemy zdrowotne ;
 • Starzenie się;
 • Stosowanie niektórych leków;
 • Procedury medyczne.

Częstą uleczalną przyczyną suchości oczu jest „zapalenie powiek” lub zapalenie powiek spowodowane zablokowanymi gruczołami. Można to leczyć gorącymi okładami nakładanymi na powieki, przemywać powieki specjalnymi preparatami i masować powieki.

Jak zapobiegać suchości oczu

Zwykle można zapobiec chorobie suchości oczu. Niektóre typowe przyczyny tej choroby to ekspozycja na wiatr, dym lub suche powietrze. Możesz uniknąć wysuszenia oczu, chroniąc oczy przed słońcem w dni z wiatrem. W tym celu możesz nosić okulary ochronne podczas pracy na basenie zewnętrznym, przed wiatrem, suchością lub silnym słońcem.

Fakt, że nie mrugasz wystarczająco często, może powodować wysuszenie oczu. Taka sytuacja może się zdarzyć, gdy przez dłuższy czas skupią się na czytaniu, prowadzeniu samochodu lub pracy przy komputerze. Aby temu zapobiec, rób przerwy w pracy. bo będą chronić oczy.

Kropelki z oka są również przydatne w zapobieganiu wysuszeniu oczu. Badania wykazały, że krople witaminy A i cyklosporyny mogą prowadzić do znacznej poprawy objawów zespołu suchego oka. Okazało się, że tego typu krople mogą być skuteczne niż sztuczne krople łez bez konserwantów.

Chociaż suchość oka sama w sobie jest stanem szkodliwym, może powodować poważne choroby, możesz uszkodzić oczy, w tym infekcje oka i uszkodzić oczy. Jeśli jesteś narażony na warunki, które mogą powodować wysuszenie oczu, możesz zapobiec wystąpieniu choroby, łatwo przemywając powieki kompresem i ciepłą wodą.

Alergiczne zapalenie spojówek

Alergiczne zapalenie spojówek pojawia się wtedy, gdy zewnętrzna strona oka zostaje opuchnięta lub podrażniona w wyniku alergii: pyłków, pleśni lub innych substancji wywołujących alergie.

Substancje wywołujące alergie uwalniają w oku substancję chemiczną zwaną histaminą, która powoduje obrzęk naczyń krwionośnych warstwy zewnętrznej oka. Oczy mogą szybko stać się zaczerwienione, wodniste i może pojawić się uczucie swędzenia.

Inne objawy alergicznego zapalenia spojówek to:

 • Czując oczy, które będą płonąć;
 • Cień puszysty, May wybrała dimineatal
 • To łzawiące oczy w nadmiarze.

Jak zapobiegać alergicznemu zapaleniu spojówek

Najlepszym sposobem uniknięcia alergii na zapalenie spojówek w maju jest unikanie substancji wywołujących objawy. Ale naukowcy odkryli również, że kropelki oczu są pomocne w zapobieganiu alergicznemu zapaleniu spojówek u osób podatnych na reakcje alergiczne.

W zapobieganiu tej chorobie pomocne są leki przeciwhistaminowe, emedastyna i lewokabastyna. Zużyj je po wystawieniu na działanie wyzwalacza, na przykład po dniu, w którym poziom pyłków w powietrzu jest wysoki.

Jaskra

Jaskra to zespół chorób oka, które razem wpływają na nerwy optycznie, co jest ważne dla dobrego widzenia. To uszkodzenie jest często spowodowane niezwykle wysokim ciśnieniem w oczach lub na oczach.

Z biegiem czasu jaskra może prowadzić do ślepoty, której nie można cofnąć. Jaskra jest zwykle dziedziczna, ale może być spowodowana cukrzycą, urazami oczu i brakiem wysiłku fizycznego.

Objawy jaskry obejmują:

 • Łaty (łaty) puste w okolicy peryferyjnej lub centralnej, często w obu oczach;
 • Widzenie „tunel”;
 • Ból, silne bóle głowy;
 • Ból oka ;
 • Nudności;
 • Wymioty;
 • Widok zamazany;
 • Widząc aureole wokół świateł;
 • Zaczerwienienie oczu.

Jak zapobiegać jaskrze

Nie wszystkim przypadkom jaskry można zapobiec, ale istnieją środki, które można podjąć, aby zapobiec pogorszeniu jaskry. Leczenie jest skuteczne w maju wtedy, gdy jest podawane wcześnie. Eksperci są zgodni co do tego, że dobrym krokiem zapobiegawczym dla jaskry jest częste kontrolowanie okulistyki, szczególnie jeśli masz cukrzycę.

Możesz zapobiec jaskrze, wykonując ćwiczenia fizyczne w sposób regularny i bezpieczny, ponieważ zmniejszasz ciśnienie w oku. W tym celu ważne jest, aby nosić sprzęt do ochrony oczu podczas pracy z narzędziami elektrycznymi lub podczas uprawiania sportów, które mogą spowodować rany w oku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here