10 wskazówek, które pomogą Ci uzyskać mocne i zdrowe paznokcie

0
1416

Niezależnie od tego, czy jesteś typem osoby, która dba o paznokcie w domu, czy często chodzisz do salonu na manicure mając wszystko co chcemy, aby paznokcie były zdrowe i idealnie wypielęgnowane.

Rozmawialiśmy z ekspertami w pielęgnacji paznokci, aby znaleźć dokładnie to, co muszą zrobić, aby przybić paznokcie, ale najpierw maj, kiedy dowiesz się, czy Twoje paznokcie są zdrowe? Oto kilka oznak, które pomogą Ci ocenić stan zdrowia paznokci

Oznaki zdrowych paznokci:

  • Paznokieć ma biało – różowy kolor
  • Skórki istnieją (więc ich nie tnij!)
  • Białe paznokcie i końcówki mają jednakową długość
  • Wystająca część koloru białego w postaci smiluna u podstawy paznokcia

Oznaki niezdrowych paznokci

  • Paznokieć jest łuszczony lub rozdwajany, może to być wynikiem niedoboru witamin lub wysuszenia.
  • Plamy na biało drobne przyzwyczajenia to obgryzanie paznokci lub zbyt częste malowanie
  • Rowy poziome mogą być spowodowane stresem, wysoką gorączką
  • Skóra zaczerwieniona, opuchnięta wokół paznokcia byłaby usuwaniem lub gryzieniem skórek
  • Paznokcie w kształcie łyżeczki mogą być oznaką niedoboru żelaza lub anemii

Jeśli martwisz się o zdrowie swoich paznokci, koniecznie skonsultuj się z dermatologiem. Ponieważ paznokcie są widoczne, łatwo jest powiedzieć, że jest jakiś problem – co to oznacza, że ​​można leczyć czas, jeśli otrzymasz pomoc. Oto jak uzyskać mocne, zdrowe paznokcie:

Utrzymuj ręce w czystości

Ważne jest, aby paznokcie i skóra wokół nich nie były zabrudzone. Zalecamy nanieść mydło na szczoteczkę do paznokci, a następnie delikatnie umyć paznokcie i skórę. Ta praca usunie brud i martwy naskórek, bez konieczności wysychania chemikaliów

Delikatnie obchodź się z paznokciami

Twoje paznokcie są delikatne, nie myj ich natarczywie / otyłych. Kolejne nie: nie, używanie metalowych narzędzi pod paznokieć, ponieważ mogą powodować oderwanie się płytki paznokcia skóry (tzw. Onycholiza). Jest to problem powszechny u osób powyżej 50 roku życia, do tego należy doprowadzić również szczyt paznokci białych, nieregularnych.

Regularnie obcinaj paznokcie

Regularne cięcia są dość ważne, aby przybijać paznokcie i włosy. Tak, że tęsknisz za ich przycinaniem co dwa tygodnie, dostosowywanym podczas cięcia Może rzadko lub często, gdy zobaczysz, jak reagujesz na paznokcie.

Wybierz zdrowie paznokci, a nie długość.

Paznokcie długie są piękne, ale jeśli paznokieć był zagłębiony lub złamany, zalecamy, aby paznokcie były krótkie. Styl Może być krótki, z zaokrąglonymi krawędziami, bywa łatwy w pielęgnacji, abyś mógł skupić się na zdrowiu i budowaniu siły, a nie martwić się o nic więcej. Dopóki każdy paznokieć ma jednolity kształt i pasuje do nowych sąsiadów, pozostaw paznokcie do wzrostu

Zawsze trzymaj w ręku stos pilników

Jeśli jesteś jednym z osób, których rutynowa praca lub siłownia powodują większe zużycie, trzymaj rękę stosu gwoździ, aby wygładzić wszelkie szorstkie krawędzie, które mogą się pojawić. Najlepszy sposób na zrobienie tego w maju?

Pracuj w jej kierunku, aby wykończenie w maju było gładsze i polecam wypróbowanie komórki na paznokcie znane i kryształowe. Kryształ Pila to „Pilnik ze szkła stworzy jednolity brzeg paznokcia i może być używany w maju niski, kruchy i zniszczony”

Nie zapomnij o pielęgnacji i narzędziach do gwoździ.

Dezynfekcja narzędzi do paznokci między użyciami jest tak samo ważna jak okresowe czyszczenie szczotką do makijażu. W celu usunięcia bakterii i zadbania o to, aby paznokcie były szczęśliwe i wolne od infekcji, lekarze dermatologowie zalecają mycie stali narzędziowej wodą i mydłem, a następnie usuwanie alkoholu lub stosowanie sterylizujących promieni UV. Nie zapomnij zmienić sposobu, w jaki zwykłe narzędzia są używane.

Pozostaw naskórek w spokoju.

Skórka ma bardzo ważny cel. Uszczelnia obszar u nasady paznokcia. Tak więc, kiedy przecinasz lub usuwasz naskórek, zrywa on pieczęć ochronną, czyniąc cię podatnym na bakterie i możliwość infekcji. Gdy odchodzisz, możesz dobrze skórek obiema paznokciami, za które podziękujesz

Jeśli chcesz zaplątać się w naskórek, po wyjściu z prysznica polecam z łatwością naciskać naskórek raz w tygodniu kijem pomarańczowego drewna, a następnie wmasować olejek do skórek.

Zabezpiecz paznokcie warstwą bazy (Base Coat)

Fakt, że robisz paznokcie w domu, jest pretekstem do przeskoczenia nad aplikacją prawej warstwy podkładu (podkładu). Ten krok nie tylko chroni paznokieć przed lakierem kolorowym, ale także pomaga w nasyceniu i nieprzezroczystości koloru już po jednej warstwie. A jeśli naprawdę chcesz przenieść sprawy do następnego, sugerujemy dodanie przezroczystej warstwy połysku między każdą warstwą, aby dodać blasku i ochrony.

Przeczytaj etykiety.  

Podobnie jak w przypadku makijażu i skóry, nie wszystkie marki farb do paznokci są sobie równe, dlatego upewnij się, że kupujesz lub używasz dobrego produktu. Radzimy usunąć jeziora, które zawierają substancje toksyczne chemicznie, ponieważ toksyny te mogą przyczyniać się do kruchości, pękania i pękania.

Zastosuj warstwę Top (Top Coat), aby zapobiec łuszczeniu się paznokci.

Nie należy unikać stosowania warstwy nawierzchniowej (top coat). Ten krok jest taki sam dla ważnych, ponieważ warstwa wierzchnia uszczelnia kolor jeziora i dodaje do wykończenia połysku, niż jest to konieczne dla Twoich paznokci. Zalecamy dodawanie kolejnej warstwy nawierzchni (top coat) co trzy dni, aby uniknąć odprysków, tak aby zachować jak najwięcej manicure.