Seniorzy i fizyka aktywności: powody, dla których warto mieć więcej ruchu

0
1188

Kiedy wysuwasz osoby starsze, wiele osób ma tendencję do siedzącego trybu życia. Ta praca pojawia się w maju z wielu powodów, takich jak zmęczenie czy przewlekły ból. Ale bardzo ważne jest, aby robić więcej ruchu wraz z wiekiem, aby utrzymać ciało w dobrym stanie. 

Wbrew przekonaniu nigdy nie jest za późno na pewny chwyt sportowy. Ciało człowieka wiąże się z licznymi korzyściami podczas ćwiczeń fizycznych, niezależnie od wieku. Jeśli masz więcej niż 40 lat, masz nadwagę lub niektóre przewlekłe choroby, które cierpią, czas porozmawiać z lekarzem i rozpocząć plan wyzdrowienia już w maju.

Konsekwencje siedzącego trybu życia wśród seniorów

Około połowa fizycznego osłabienia związanego ze starzeniem się jest związana z siedzącym trybem życia. Bez ćwiczeń fizycznych osoby w wieku powyżej 50 lat mogą mieć wiele problemów zdrowotnych, takich jak:

 • Spadek masy mięśniowej i odporność na wysiłek
 • Zmniejszona siła koordynacji i równowagi
 • Zmniejszona ruchomość i elastyczność stawów
 • Upośledzona funkcja serca i płuc
 • Zmniejszona masa kostna i zwiększone ryzyko złamań
 • Zwiększenie poziomu tłuszczu we krwi
 • Podwyższone ciśnienie krwi
 • Zwiększone ryzyko zaburzeń psychicznych, takich jak lęk i depresja
 • Wzrost ryzyka wystąpienia chorób układu krążenia i udaru

Korzyści płynące z ćwiczeń fizycznych wśród seniorów

Dzięki bezpiecznym ćwiczeniom ludzie przynoszą wiele korzyści organizmowi w podeszłym wieku. Wśród nich są:

 • Korzyści dla mięśni. Liczba włókien mięśniowych maleje wraz z wiekiem, szczególnie tych związanych z siłą i szybkością skurczu. Zmiany te mają ścisły związek ze stylem życia pozbawionym fizyki aktywności. Jedyną dobrą rzeczą jest to, że masa mięśniowa może zostać przywrócona po okresie regularnych ćwiczeń fizycznych.
 • Korzyści dla kości. Gęstość kości zaczyna spadać po 40 roku życia, ale w maju wzrasta po około 50 latach. Jak i dlatego osoby w wieku mają ryzyko może zwiększyć występowanie złamań kości. Ćwiczenia fizyczne zmniejszają ryzyko zmniejszenia masy kości i wystąpienia osteoporozy.
 • Korzyści dla serca i płuc. Ćwiczenia fizyczne o umiarkowanej intensywności to maj wskazany dla seniorów. Niezależnie od wieku, każda osoba może poprawić pracę serca i płuc za pomocą ćwiczeń fizycznych.
 • Korzyści dla stawów. Ciało stawów wymaga regularnych ruchów, aby zachować zdrowie. Szczególnie osoby cierpiące na chorobę zwyrodnieniową stawów powinny skorzystać z programu ćwiczeń fizycznych.
 • Korzyści dla dostosowania poziomu tłuszczu we krwi. Wtedy, gdy wzrasta poziom tłuszczu we krwi, zwiększa się ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia i cukrzycy. Ćwiczenia fizyczne Regularnie spalają kalorie, zwiększają masę mięśniową i przyspieszają metabolizm. Razem te zmiany porządku fizycznie utrzymują zdrowie każdej osoby, niezależnie od wieku.

Jeśli cierpisz na choroby przewlekłe lub czysto i po prostu nie wiesz od czego zacząć to wskazana jest rozmowa z lekarzem w związku z planem ćwiczeń fizycznych odpowiednich. Umiarkowane, ale stabilne ćwiczenia fizyczne mogą pomóc złagodzić objawy chorób przewlekłych, takich jak ból, zmęczenie lub zaburzenia snu. Nigdy nie jest za późno, aby usunąć brak aktywności i zacząć przyjmować zdrowy styl życia.

Zalecany poziom aktywności fizycznej dla dorosłych

U osób dorosłych w wieku od 18 do 64 lat fizyka aktywności obejmuje: czynności wykonywane na świeżym powietrzu (na przykład: spacerowanie, taniec, praca w ogrodzie, turystyka piesza, pływanie) droga do miejsca pracy (na przykład chodzenie pieszo lub na rowerze) i zaplanowane ćwiczenia w kontekście codziennych zajęć.

Dorośli w wieku od 18 do 64 lat muszą wykonywać co najmniej 150 minut ćwiczeń aerobowych o intensywności moderowanej przez cały tydzień lub co najmniej 75 minut ćwiczeń aerobowych o intensywności intensywnej w trakcie kursu tygodnia .

Definicja aktywnosci aerobowej:

Ćwiczenia aerobowe należy wykonywać w sesjach powtarzalnych do krótkich okresów odpoczynku – mniej niż 10 minut.

Aby mieć większe korzyści dla zdrowia, dorośli musieliby zwiększyć aktywność aerobową z umiarkowaną siłą 300 minut tygodniowo lub ustalić okres 150 minut aktywności fizycznej Intensywny aerobik w tygodniu lub kombinację równoważną intensywnej aktywności umiarkowanej i intensywnej.

Czynności utwardzania mięśni całego ciała (FITNESS) lub serca (cardio, jogging itp.) Należy wykonywać w miarę możliwości oddzielnie, w ciągu dwóch lub kilku dni do tygodnia. W Rumunii średnia częstotliwość wizyt abonenta na siłowni wynosi 1,5 razy w tygodniu.

Opracowany przez Stiudii pokazuje, że te aktywa mają następujące zalety:

 • Stawka Może niska śmiertelność z powodu chorób serca, nadciśnienia, udaru, metabolicznego zespołu cukrzycy typu 2, raka okrężnicy i piersi oraz depresji;
 • Rozwijać ryzyko w maju spadło na złamanie biodra lub kręgosłupa;
 • Całą swoją egzystencję postrzegają przez pryzmat optymizmu, a własne występy na arenie sportowej motywują ich.
 • Mogą radzić sobie lekko Sanu mają spadki / wzrosty nagle na wadze, mają masę ciała i skład ciała Może być zdrowy.

Strefa fitness nabrała rozpędu w Rumunii zarówno wśród młodych, jak i osób od ponad 55 lat. Niektórzy decydują się odzyskać lata, w których uprawiali sport i stali się w maju sportem pełnym pasji.